fbpx Przejdź do treści
Menu

Strony internetowe UK?

Strony internetowe UK- W Polsce zawodowo zajmowałem się tworzeniem stron www i sklepów internetowych oraz marketingiem internetowym.  ale  pewnym momencie postanowiłem zmienić swoje życie. Mam już dorosłe i samodzielne dzieci, nie mam zobowiązań i kredytów. Ponieważ kolega ciągle namawiał mnie do przeprowadzki na Wyspy postanowiłem spróbować. Do tego doszedł jeszcze jednen powód. Mianowicie chcę przepłynąć Kanał La Manche. I tak znalazłem się w Wielkiej Brytanii. Po kilku  latach mieszkania tutaj mogę powiedzieć, że wcześniejsze umiejętności bardzo przydały mi się do skutecznego tworzenia stron internetowych w UK. 

Wielu klientów kiedy zlecają mi wykonanie strony lub sklepu internetowego pyta mnie jakie materiały dostarczyć, aby strona była dobrze postrzegana przez wyszukiwarki, pojawiała się wysoko w rankingach i dlatego ostanowiłem napisać kilka słów o tym. Podsumowując, myślę że te informację będą dla wielu przydatne bez względu czy będziecie korzystać z moich usług czy tylko chcecie się czegoś nowego dowiedzieć.

Nazwa strony www- Handlopolis

Nazwa Twojej strony/ domena

Po pierwsze, musimy wybrać nazwę swojej strony czyli domenę. W dzisiejszych czasach nie jest łatwe znalezienie unikalnej nazwy, ale trzeba szukać. Tutaj możesz pobawić się i sprawdzić czy nazwa Twojej przyszłej strony jest dostępna: www.home.pl Jeżeli będziesz miał problemy napisz do mnie oddzwonię i pomogę. Pamiętaj!!! Jeżeli kupisz domenę, musisz odnawiać prawa do niej co roku. Warto sprawdzić warunki opłat. Często jest tak, że firmy oferują za pierwszy rok kilkanaście złotych lub nawet £1 za zakup domeny a za kolejne lata ich cena może wynosić nawet ponad £29,00 rocznie). Zakup domeny u mnie wynosi za pierwszy rok i za kolejne £17,00. (Zakup domeny >>> Tutaj <<<<)

Hosting 

Po drugie dobry hosting, aby strona była widoczna w sieci musi być gdzieś zapisana (tak jak Twoje pliki Word-a w twoim komputerze). Ważne jest aby dobrać hosting, który spełni Twoje oczekiwania, ale przy tym nie będzie kosztował za dużo. Wystarczy wpisać tani hosting w wyszukiwarkę i pojawią się setki ofert. Tutaj też należy zwrócić uwagę na to ile zapłacić za pierwszy rok w promocji a ile za kolejne lata użytkowania. W mojej ofercie szybki i bezpieczny hosting jest już za £23,00 za każdy rok użytkowania (w ramach tej usługi możesz posiadać do trzech stron i pięciu skrzynek mailowych).

Tani hosting Handlopolis
strony internetowe uk

Słowa i frazy kluczowe (na przykład Strony internetowe UK)

Po trzecie, kolejnym krokiem będzie znalezienie słów/ fraz kluczowych. Do pozycjonowanie tej strony użyłem frazy Strony internernetowe UK 🙂 Nie wszyscy pamiętają o tym. A dlaczego jest to takie ważne? Jeżeli stworzysz stronę a nie będzie ona odpowiednio zoptymalizowana to nikt jej nie znajdzie. Będziesz mógł się nią pochwalić znajomym, ale już nikt inny na nią nie trafi w sieci. Uwierzcie mi przerabiałem to dziesiątki razy. Firmy wydawały ogromne pieniądze na przygotowanie pięknych i mądrych stron, ale nikt ich nie odwiedzał i cała praca i pieniądze nie przynosiły rezultatów. Jest wiele firm, które takie usługi wykonują. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce usługi SEO i już możesz wybierać. Mam duże doświadczenie w ustalaniu takich treści oraz mam dostęp do narzędzi, które to ułatwiają, jeżeli będziesz potrzebować pomocy to zapraszam do kontaktu. Więcej o cenach na naszej podstronie SEO. (Usługi SEO, więcej informacji >>> Tutaj <<<)

Odpowiednie treści i zdjęcia na Twoją stronę

Po czwarte, treści na stronie. Mamy już słowa kluczowe i co dalej? Teraz należy przejść do przygotowania treści, zdjęć, wyboru wyglądu (szablonu strony) i pozostałych potrzebnych materiałów. Tutaj większość pracy powinna wykonać firma, która tworzy stronę po wcześniejszej konsultacji ze zlecającym. Dlatego ważne jest aby Twórca Twojej strony nie był tylko grafikiem lub tylko informatykiem, który stworzy ładny szablon strony. Ważne jest też są odpowiednio połączone teksty i informacje na stronie z przygotowanymi wcześniej słowami i frazami kluczowymi. Dochodzi to tego odpowiednie opisanie zdjęć na stronie i linkowania wewnątrz portalu. Te działania są tylko częścią czynności do wykonania, które dadzą w przyszłości odpowiednie rezultaty.

Zdjęcia i tresci na stronie www
SEO strony UK

Integracja

Po piąte, integracja. Czy to koniec? Niestety nie. To dopiero początek. Naprawdę 🙂 Dlaczego? Trzeba teraz powiadomić Google, że masz swoją stronę. Jest wiele narzędzi, które Google bezpłatnie udostępnia i wręcz należy z nich korzystać. Wymienię niektóre: Google Moja firma, Google Adwords, Google Search Console, Google Analytics oraz różnego rodzaju płatne i bezpłatne wtyczki. Narzędzia te służą do poprawienia jakości Twojej strony oraz do analiz.

Do tego dochodzi jeszcze praca na zewnątrz. Czyli praca nad tym aby Twoja strona była postrzegana pozytywnie i aby się do niej odwoływały inne strony. Jest to bardzo czasochłonna praca i wymaga przygotowania. Nie znaczy to, że nie możesz wykonać jej sam. Tutaj również podpowiem. Wpisz na w Youtube: pozycjonowanie stron lub SEO stron. Tak jest najszybciej i najłatwiej. Ja preferuję jednak kupić książkę. Internet jest pełen lepszych i gorszych mistrzów SEO. W internecie można napisać wszystko. Żeby wydać książkę trzeba się więcej postarać lub ktoś kto tą książkę wydał, wcześniej sprawdził, czy jest ona tego warta. Jeżeli nie będziesz miał na to czasu to warto to zlecić zewnętrznej firmie, ale o tym w następnym punkcie.

Pozycjonowanie i  optymalizacja strony www

Po szóste, pozycjonowanie. Mamy już przygotowaną stronę. Jest ona wstępnie zoptymalizowana (Czytaj o SEO). Teraz nadchodzi czas pozycjonowania a jednym z czynników, który wpływa na pozycje strony jest to aby ona była żywa. Dobrze jest założyć blog i wrzucać tam swoje przemyślenia, ostatnio wykonane zlecenia, zdjęci wraz z odpowiednim opisem swoich nowych produktów i usług. Wszystkie te treści muszą zawierać ważne dla Ciebie frazy kluczowe, opisane zdjęcia i linki wewnętrzne. Do tego dochodzą linki prowadzące ze stron zewnętrznych do poszczególnych artykułów lub podstron na Twojej stronie. Ważne jest też analizowanie działań konkurencji i monitorowanie pozycji Twoich fraz.

Text content

Streony internetowe uk - Marek Damian Wojciechowski

Praca, praca, praca i czekanie na efekty

I na koniec, ciągłe praca nad strona jak podlewanie pomidorów w szklarni 🙂 Podsumowując, działania związane z optymalizacją strony trzeba i należy wykonywać na bieżąco i regularnie. Co więcej, należy śledzić działnia konkurencji i znać aktualne kryteria oceny wyszukiwarekKilka lat temu po wykonaniu optymalizacji i wszystkich wymienionych działań mających na celu poprawienie pozycji strony trzeba było czekać nawet dwa tygodnie aż wyszukiwarki ocenią Twoje działania i ustawią stronę w rankingach wyżej lub niżej. Dzisiaj trwa to o wiele krócej. 

Jeżeli masz pytania, napisz do mnie. Z chęcią odpowiem na Twoje pytania. Pamiętaj. Zadanie mi pytania nie zobowiązuje Ciebie do zlecania mi czegokolwiek. Lubię pracę z ludźmi i zawsze chętnie wszystkim pomagam.

Kontakt ze mną: telefon w UK: +44 7440702941, w Polsce +48 607703307 lub mailem: [email protected]

Kup domenę

Hajniższe ceny domen w UK

Kup hosting

Bezpieczny i niedrogi

Usługi SEO

Skutecznie i tanio

Spoty reklamowe

Atrakcyjna forma reklamy

Sklepy internetowe

Sklep juz za £100