Przejdź do treści
Menu

Twoja firma na pierwszym miejscu w Google maps!!!

Jak poinformować wszystkich potencjalnych klientów, że prowadzisz w swoim mieście dobry punkt usługowy, kawiarnie, czy sklep? Lata temu najbardziej popularną formą były reklamy w lokalnej prasie, ulotki i banery reklamowe. Liczba reklam i banerów przy drogach, w witrynach sklepowych, na autobusach i na budynkach jest dzisiaj tak duża, że przestaliśmy zwracać na nie uwagę, co powoduje, że tego typu promocja przestaje być skuteczna.

Co zrobić, abyśmy byli widoczni i aby klient znalazł ofertę naszej firmy? Moja propozycja jest taka, aby pojawiać się klientowi wtedy, kiedy będzie nas szukać. Do tego służy usług narzędzie Google moja firma. 

Google moja firma czy też Google maps- najlepsze rozwiązanie dla każdej firmy o lokalnym zasięgu.

Google maps jest darmową usługą, która ma pomagać klientom w znalezieniu najlepszej firmy w jego okolicy.

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę usługę czy produkt, który szukamy, w wynikach pojawi nam się cała lista firm i linków do stron.

Jak te wyniki interpretować?

Pierwsze trzy lub cztery linki to linki do stron, które opłaciły płatną kampanię reklamową w Google. Czy warto tam klikać? O tym napiszę niebawem osobny artykuł. Dzisiaj chciałbym jednak skupić się na tym, co Google pokazuje poniżej tych linków.

Poniżej mamy mapy Google i wyświetlają się na nich firmy z naszej okolicy, które najlepiej odpowiadają na frazę, którą wpisaliśmy, szukając pizzerii, kosmetyczki czy mechanika. 

Wizytówki Google- Przykład

Przykład: Kiedy wpiszemy Website designer in Sunderland (miasto, w którym prowadzę działalność) w wyszukiwarce najpierw pojawiają się reklamy firm, które zapłaciły w Google. Te linki mają dopisek Reklama lub Ads (Aby się tam pojawić, trzeba skonfigurować kampanię w Google i płacić za każde kliknięcie). Poniżej pojawia się mapa z najlepiej dopasowanymi wynikami. W tym wypadku na pierwszym miejscu jest to moja firma.

Ważna informacja. To, kto się pojawia na mapach na pierwszym miejscu, jest zależne do miejsca, w którym mieszkasz. Inna restauracja pojawi się na mapach, kiedy wpiszemy pizza, będąc w Newcastle a inna, kiedy będziemy w Londynie. 

SEO Google maps Handlopoli

Kiedy dana firma znajduje się na szczycie, może się wyświetlać nawet kilkadziesiąt tysięcy razy miesięcznie, co gwarantuje znaczną ilość telefonów i zapytań od klientów a co za tym idzie znaczne zwiększenie dochodów dla właściciela.

Jako przykład podam jedną z polskich firm w Bath, która zajmuje się sprzątaniem. Zacząłem ją  pozycjonować od zera. Stworzyłem wizytówkę, zoptymalizowałem, prowadziłem przez kilka miesięcy i obecnie jest wyszukiwana miesięcznie na mapach Google ponad 60 tysięcy razy.

DK-Cleaning SEO

Twoja firma w trzy miesiące w pierwszej trójce na mapach w Google albo zwrot pieniędzy.

Jeżeli Chcesz, aby Twoja firma zaistniała lokalnie na mapach w Google, skontaktuj się z nami.

Wykonamy analizę lokalnego rynku, sprawdzimy i zaproponujemy najlepsze słowa/ frazy do pozycjonowania. Stworzymy Twoje konto (wizytówkę w Google) lub zoptymalizujemy istniejące. Wykonamy całą pracę. Jeżeli nam się nie uda, to zwrócimy pieniądze. Mogę też napisać, że do tej pory zawsze wywiązaliśmy się ze zlecenia. Nasza skuteczność wynosi 100%. 

Pozycjonowanie wizytówki Google- Ile kosztuje taka usługa?

Wykonanie takiej usługi to koszt około £400 funtów. Wszystko zależy od konkurencji w rejonie, gdzie prowadzona jest dana firma. Kwota ta często jest niższa, ale ostatecznie możemy to powiedzieć dopiero po konsultacji z klientem i analizie konkurencji.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie Twojej firmy na mapach Google. Konsultacja nic nie kosztuje, a daje wiele cennych informacji.

Jeżeli chcesz zobaczyć jeszcze więcej informacji i faktów to poniżej kilka firm, dla których wykonaliśmy usługę pozycjonowania w Google maps. 

Firma spawalnicza niedaleko Bedford.
W promieniu 20 kilometrów od siedziby firmy każdy, kto wpisze w Google frazę “welder” to na pierwszym miejscu zobaczy firmę CWS engineering.
Wyprzedza ponad 160 innych firm z tej branży w okolicy.

CWS

Stolarnia i dostawca drewna opałowego.
W całym mieście Stoke-on-Trende każdy, kto wpisze w Google frazę “logs” (średnia liczba zapytań miesięcznie na to słowo to około 27000) to na pierwszym miejscu zobaczy firmę Stoke Solid Fuels. 
Wyprzedziliśmy 154 konkurentów w tym regionie. 

Stoke

Firma sprzątająca z Blackpool
Praktycznie w całym mieście po wpisaniu w Google frazy “Cleaning Service”, firma Agnes pojawia się na pierwszym lub drugim miejscu. 
Wyprzedza w tym mieście i okolicy 125 innych firm. 

Agnes