Planujesz założyć swoją pierwszą stronę internetową lub sklep online? 

Planujesz założyć swoją pierwszą stronę internetową lub sklep online? 

Proponujemy konto o pojemności 10GB z możliwością założenia do trzech skrzynek mailowych na hostingu współdzielonym. Ale co to właściwie oznacza, hosting współdzielony? Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

Z pewnością pojawi się wielu doradców przekonujących, że to nie jest najlepsze rozwiązanie i że Twoja strona będzie wolno się wczytywać. Pozwól mi to wyjaśnić. Na hostingach współdzielonych umieszczamy często kilkadziesiąt stron, jednak zazwyczaj są to strony, które dopiero zaczynają swoją działalność w internecie, a ich ruch jest niewielki. 

Skąd to wiemy? 

W ciągu roku tworzymy kilkadziesiąt stron i sklepów internetowych, co daje nam perspektywę i doświadczenie. Takie strony odwiedzane są maksymalnie kilkaset razy miesięcznie, co przekłada się na kilkadziesiąt wizyt dziennie. To nie jest dużo. Dodatkowo nasze strony są zoptymalizowane, osiągając doskonałe wyniki w testach Google. Szybko się wczytują, gwarantując płynne i komfortowe korzystanie z nich. W momencie, gdy Twój biznes się rozwija (a tego życzymy wszystkim naszym klientom) i ruch na stronie staje się odpowiednio duży, sami skontaktujemy się z Tobą, proponując lepsze i bardziej efektywne rozwiązania. Kiedy ruch na Twojej stronie stanie się intensywny, przetransportujemy ją na nowy hosting. W sytuacji, gdy Twoją stronę będzie odwiedzać kilkaset osób w ciągu minuty (obsługujemy również takie strony), zaproponujemy przeniesienie na bardziej wydajny hosting. Wtedy nie będzie dla Ciebie problemu zapłacenie 100 czy 120 funtów rocznie za hosting.

A czy 10GB to dużo miejsca dla Twojej strony? 

Przeciętna strona internetowa, składająca się z głównej strony, zakładek „O nas”, „Galeria” i „Kontakt”, przy dobrej kompresji zdjęć w galerii, zajmuje nie więcej niż 0,5GB miejsca. 

A co z pozostałymi 9,5GB? 

Możesz je wykorzystać na swoją pocztę.

Teraz pewnie zastanawiasz się, ile miejsca potrzebujesz na pocztę. 

Ja prowadzę większość korespondencji z klientami od 14 lat poprzez jedną z moich skrzynek e-mail. Mam tam ponad 208 tysięcy wiadomości zgromadzonych przez 14 lat, a cała poczta zajmuje 42GB. W tych mailach znajdziesz zwykłą korespondencję, która nie zajmuje dużo miejsca, ale również przesyłane od klientów zdjęcia i filmy, które umieszczam na ich stronach.

Średnio na 1GB przypada ok. 5000 maili. Teraz wejdź na swoją obecną skrzynkę i sprawdź, ile maili otrzymujesz rocznie. Z pewnością te 9,5GB wystarczy na kilka lat. Gdy Twój hosting osiągnie 90% wykorzystania, poinformujemy Cię, a Ty wybierzesz nową ofertę dostosowaną do swoich potrzeb.

Wniosek nasuwa się sam.

Nie przepłacaj za usługi hostingowe na początku swojej działalności.

Podsumowując, nasza oferta wynosi 40 funtów rocznie za hosting Twojej strony z możliwością założenia do 3 skrzynek e-mail. To optymalne rozwiązanie i jedna z tańszych ofert obecnie w UK. 

Pamiętaj! Utrzymujemy stały kontakt telefoniczny z naszymi klientami, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.